جمع بندی کنکور به روش ۳ روز یکبار

جمع بندی به روش 3 روز یکبار

روش اجرای آزمون‌های ۳روز یکبار در دوران جمع بندی

بهترین و تنها روش قابل اطمینان برای جمع بندی و مرور مطالب، روش جمع بندی با استفاده از آزمون های شبیه ساز به روش سه روز یکبار است. در این مقاله قصد داریم نحوه جمع بندی در کنکور را به شما آموزش دهیم. در این روش شما هر سه روز یکبار یکی از کنکورهای سراسری سال های گذشته را در شرایط زمانی و محیطی استاندارد در منزل یا کتابخانه تمرین میکنید.

 

چه زمانی جمع بندی کنکور را شروع کنیم؟

بهترین زمان برای شروع جمع بندی نهایی کنکور از ابتدای خرداد است. اگر زمان برگزاری کنکور سراسری را اواسط تیر ماه در نظر بگیریم. شما ار ابتدای خرداد تا روز کنکور در حدود ۴۵ روز زمان برای پاسخگویی به کنکورهای سال های گذشته دارید. که با این حساب شما میتوانید حداقل ۱۲ سری کنکور داخل و خارج کشور را تا روز کنکور تمرین کنید.

 

منابع مورد نیاز برای جمع بندی کنکور چیست؟

برای شروع جمع بندی به روش سه روز یکبار کافی است یکی از کتاب های زیر را تهیه کنید. دانش آموزان نظام جدید توجه داشته باشند که حتما باید نسخه نظام جدید این کتاب ها را تهیه کنند.

  1. کتاب دور دنیا در ۴ ساعت گاج (عمومی و اختصاصی)

  2. کتاب زرد عمومی و اختصاصی قلمچی

  3. کتاب چند کنکور خیلی سبز

  4. کتاب کنکوریوم مهر و ماه

 

در خارج از منزل آزمون بدهید

برای شبیه سازی کنکور بهتر این است که به صورت جمعی امتحان بدهید. اما اگر نمی توانید، شرایط را خودتان در منزل یا کتابخانه شبیه سازی کنید و از ساعت ۸صبح تا ۱۲ظهر به طور پیوسته و دقیقا مشابه شرایط کنکور امتحان بدهید.

 

بررسی آزمون مهم تر از آزمون

پس از اتمام آزمون و در هنگام بررسی و تصحیح آزمون، مباحث تست هایی را که پاسخ اشتباه داده اید و یا اینکه به دلیل شک داشتن جواب نداده اید را یادداشت کنید تا در دو ونیم روز بعدی مطالعه و رفع اشکال کنید. این کار اولین قدم برای برنامه ریزی مطالعه در ۲ونیم روز باقیمانده است.

 

در هنگام پاسخگویی به سوالات، زمان بندی استاندارد کنکور را رعایت کنید.

سوال‌های یک مجموعه را به طور کامل و پیوسته پاسخ دهید. هنگام آزمون دادن، کار را نیمه تمام رها نکنید. همه درس‌ها را به طور پیوسته و مثل شرایط کنکور پاسخ دهید. در میانه آزمون به تلفن جواب ندهید سر یخچال نروید و کارهای دیگر نکنید.

 

شرایط محیط را هماهنند شرایط جلسه کنکور کنید

شرایط محیطی را با کنکور اصلی و یک حالت واقعی شبیه سازی کنید. خودتان را برای شرایط دشوارتر هم آماده کنید. اگر محیط بیش از اندازه ساکت و آرام باشد و یا صندلی و شرایط امتحانی کاملا راحت باشد ممکن است در شرایط واقعی آزمون دچار مشکل شوید. کمی سروصدا در محیط، کمی دمای گرمتر و یک صندلی معمولی تر به جای یک صندلی کاملا راحت، شما را برای شرایط واقعی آماده تر می کند.

 

چرا سوالات آزمون های جامع سخت تر از کنکور است؟!

اینکار به دلیل آماده تر کردن شما برای شرایط واقعی آزمون است. معمولا در سه آزمون جامع پایانی قلم‌چی، گزینه دو و سنجش، یک یا چند درس عمومی و اختصاصی را دشوارتر از آزمون‌های عادی طرح می کنند تا شما در کنکور اصلی نیز در مواجهه با یک درس که سوالهای دشوارتر یا غیر متعارف دارند روحیه ی خود را از دست ندهید.

 

تصحیح آزمون

در هنگام تصحیح پاسخبرگ، به برنامه‌ریزی برای دو و نیم روز باقیمانده بپردازید. وقتی با پاسخ های اشتباه خود مواجه می شوید همان جا تصمیم بگیرید که آیا مطالعه ی پاسخ تشریحی کافی است یا این که باید در زمینه ی همان پاسخ اشتباه بیشتر و کامل تر مطالعه کنید.

یادتان باشد در دوران جمع بندی (خرداد و تیر) درس جدید خواندن ممنوع است. فقط میتوانید درس هایی که در گذشته مطالعه کرده اید و از آن تست زده اید را برای رفع اشکال مجددا مطالعه و مرور کنید.

موفق و پیروز باشید.
امیر قره‌باغی، مشاور تحصیلی

 

guest
80 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات