انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب رشته برای رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

۱- برای انخاب رشته با استفاده از کدی که در پایین کارنامه کنکورتان نوشته شده است میتوانید وارد سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوید.

۲- از رشته‌های با آزمون می توانید حداکثر تا ۱۰۰ رشته محل از گروه آزمایشی اصلی خود انتخاب کنید.

۳- اگر در چند گروه آزمایشی انتخاب رشته میکنید، پس از اعلام نتایج نهایی (در شهریورماه)، میتوانید از میان رشته های پذیرفته شده فقط یک رشته را در دانشگاه ثبت نام کنید.

۴- درصورتیکه رشته مورد نظرتان را در دفترچه رشته های با آزمون پیدا نمی کنید. یا دانشگاه مورد نظر این رشته را ارائه نمیدهد و یا  کد این رشته در دفترچه رشته های بدون آزمون است.

۵- انتخاب رشته را تنها براساس علاقه، نمره کارنامه خود در قیاس با رتبه‌های پذیرفته شده سال گذشته مراکز دانشگاه آزاد و با مشورت با مشاور و خانواده انجام دهید.

۶- در دانشگاه آزاد قبولی شما و بررسی اولویت ها بر اساس رتبه کشوری  و نمره کل در کنکور سراسری است. و بر خلاق دانشگاه سراسری، رتبه در منطقه و رتبه در زیرگروه ها ملاک پذیرش نیستند.

۷- توجه داشته باشید که بالاتر بودن اولویت ها در لیست انتخاب رشته تاثیری برشانس قبولی شما ندارد.

۸- در قبولی دانشگاه آزاد، سهمیه بندی مناطق و بومی گزینی وجود ندارد و پذیرش به صورت کشوری صورت میگیرد.

۹- داشتن ۳ سال سهمیه بسیج فعال، در رشته های کارشناسی ۱۰% و در رشته‌های پزشکی ۵% شانس شما قبولی شما را بیشتر میکند! (برای دریافت کد مربوط به بسیج فعال باید یکهفته زودتر به منطقه بسیج مورد نظر مراجعه کرده و کد مربوط به سهمیه را درخواست دهید.)

۱۰- انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته های با کنکور و بدون کنکور (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) به صورت جداگانه انجام میشود. داوطلبان میبایست لیست اولویت بندی شده رشته محل های خود را  به صورت جداگانه وارد سایت نمایند.

۱۰- نتایج نهایی پذیرفته شدگان در دهه سوم شهریورماه هر سال و از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام میگردد.

 

لیست شهریه های دانشگاه آزاد برای هر ترم تحصیلی

لیست شهریه های دانشگاه آزاد اسلامی

توجه: شهریه های موجود در این لیست مربوط به یک ترم تحصیلی (هرسال ۲ترم است) در سال ۹۶ میباشد. و نرخ شهریه ها معمولا هر سال ۱۰ تا ۱۵% افزایش می یابد.

توجه: شهریه دانشگاه های پردیس خودگردان یا ظرفیت مازاد، نزدیک به دو برابر شهریه های عادی میباشد.

 

جهت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد میتوانید مستقیما با شماره ۰۹۱۲۹۶۱۱۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات