وضعیت پاسخگویی داوطلبان کنکور تجربی ۹۸

آمار و میانگین کنکور تجربی 98

هرساله سازمان سنجش طبق روال معمول در بهمن ماه میانگین پاسخگویی داوطلبان کنکور را در پیک سنجش منتشر میکند. امسال نیز در هفته ای که گذشت میانگن و آمار کنکور تجربی ۹۸ در پیک سازمان سنجش منتشر شد و مثل همیشه باعث تعجب عده ی زیادی از داوطلبان کنکور شد.

نکته جالب اینجاست که در کنکور تجربی ۹۸ تعداد ۶۸۵ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد فقط ۵۷۵ هزار نفر شرکت کردند که این موضوع نشان از غیبت بیش از ۱۰۰هزار نفری در کنکور تجربی امسال است!

با سیاهی لشکرهای کنکور تجربی بیشتر آشنا شوید!

خیلی ها تا تعداد زیاد شرکت کنندگان در کنکور تجربی را میشنود هوش از سرشان میپرد و استرس زیادی به سراغشان می آید. اما اگر به جداول زیر نگاه کنید میبینید که تعداد بسیار زیادی از داوطلبان کنکور تجربی درصد صفر یا منفی داشته اند. مثلا در درس زبان انگلیسی بیش۳۱۰هزار نفر (حدود دو سوم شرکت کنندگان) درصد صفر یا منفی داشته اند!!

وضعیت پاسخگویی داوطلبان کنکور تجربی ۹۸ در دروس عمومی

 

هیچ درسی را رها نکنید!

گاه از داوطلبان می شنویم که سوال های درسی در آزمون سراسری دشوار بود و آنها نتوانسته اند به این سؤالات پاسخگو باشند. بدون شک در یک آزمون کشوری، باید تعدادی از سوالات دشوار باشد تا بتوان به درستی، سطح علمی داوطلبان سنجیده شود. توجه داشته باشید که در هر درس حداکثر ۳۰درصد سوالات شامل سوالات سخت میشود و ۷۰% سوالات سوالات منطقی و متوسط هستند. پس از همین امروز، رویکردتان به نقاط ضعف را تغییر دهید و با برنامه ریزی، برای مطالعه همه ی درس ها وقت بگذارید و مطمئن باشید که میتوانید به حداقلی از سوال های هر درس پاسخ صحیح بدهید و در آزمون سراسری نتیجه بهتری کسب کنید.
توجه داشته باشید که برای موفقیت در کنکور، باید به همه درس ها توجه داشت و نمی توان چند درس را مطالعه کرد و یک یا دو درس را رها کرد.

 

وضعیت پاسخگویی داوطلبان کنکور تجربی ۹۸ در دروس عمومی

 

آمار زیست شناسی در کنکور ۹۸

درس زیست شناسی در کنکور ۹۸ نسبت به سال های گذشته ساده تر و روان تر طرح شد. به همین دلیل تعداد کسانی که درصد بالایی کسب کردند نسبت به سالهای گذشته با رشد چشمگیری مواجه شد. البته در حدود ۱۰درصد سوالات به صورت سخت طراحی شده بود. در درس زیست ۸ نفر توانستند درصد ۱۰۰% کسب کنند. میانگین کل پاسخگویی به زیست شناسی امسال ۱۴.۸% بود که نشان از ساده بودن سوالات دارد. نکته جالب در درس زیست شناسی این است که حدود ۴۷۰هزار نفر از شرکت کنندگان زیست شناسی که درس اصلی رشته تجربی است را زیر ۳۰٪ پاسخ دادند!

 

بهترین درصد برای قبولی در پزشکی چقدر است؟

با توجه به داده های جداول بالا بهترین درصد برای قبولی در رشته پزشکی و رشته های سطح بالای تجربی درصدی است که داوطلبان کمتری توانسته باشند آن را در کنکور کسب کرده باشند اما به طور کلی بهترین درصدها درصد حداقل ۶۰% در دروس عمومی و حداقل۷۰% در درس معارف است. در دروس اختصاصی حداقل درصد برای کسب رتبه خوب در کنکور تجربی ۶۰% در شیمی، فیزیک و ریاضی است اما با توجه به پاسخگویی بالای داوطلبان در زیست در صورتی که سوالات زیست ساده باشند حداقل به درصد ۷۰% برای کسب رتبه ی زیر ۶۰۰۰ کشوری نیاز است.

 

+ بیشتر بخوانید: تحلیل سوالات کنکور سراسری تجربی ۱۳۹۸

 

برای کسب رتبه خوب در کنکور باید چه کار کرد؟

شاید بتوان گفت رایج ترین سوال کنکوری ها را این سوال دانست که برای کسب رتبه ی خوب در رشته تجربی چگونه باید کار کرد؟ با اینکه این سوال خیلی جامع و کلی است اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه و عمل نمایید این است که باید در همه ی دروس تسلط داشته باشید و میانگین حداقل بالای ۶۰% در درس های مختلف داشته باشید و به هیچ وجه نمیتوان یک درس را در کنکور سفید گذاشت و انتظار کسب رتبه ی خوب داشت.

 

+ بیشتر بخوانید: بررسی وضعیت پاسخگویی و میانگین داوطلبان کنکور ۱۴۰۰

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)

One thought on “وضعیت پاسخگویی داوطلبان کنکور تجربی ۹۸

  1. تا حالا اینقدر از نزدیک سیاهی لشکرهای کنکورو درک نکرده بودم. واقعا درصدها افتضاحه
    فازشون چیه اینا واقعا؟؟

دیدگاهتان را بنویسید